Калорійність яйця 🥚

Калорійність яйця цікава тому, що цей продукт часто використовується в дієтах. Особливо це стосується програм харчування для людей, що займаються спортом. Три чверті калорійності вміщується в жовтках, і тому часто рекомендують обмежитися у вжитку лише білками.

Кілокалорії в продукті

В яйцях курки (100 грам) міститься 157 кілокалорій. При цьому сама по собі енергетична цінність однієї штуки зазвичай нижче, адже його вага знаходиться в межах 40-70 р. Розмір однієї штуки може сильно відрізнятися. Тому для 60 г у одній штуці вкажемо показник у 94 Ккал. Якщо ви хочете точніше стежити за рівнем калорій в їжі, рекомендується використовувати кухонні ваги. Але так розраховується калорійність сирого яйця, а як змінюється цей показник залежно від способу приготування?

Калорійність після варіння

Найбільш корисний спосіб вживання продукту – просто випити його сирим.

Однак є ймовірність, що так ми отримаємо разом з корисними речовинами і шкідливі мікроорганізми. Тому більшість бажаючих схуднути цікавить саме калорійність вареного яйця. При цьому після гарячої води калорійність яйця ніяк не змінюється. Таким чином, зварені разом білок і жовток будуть містити близько 94 кілокалорій.

Якщо зварити продукт круто, цінність його практично не зміниться, збільшиться лише трохи- до 160 Ккал на 100 р. Переваги такого способу в тому, що яйця можна довго зберігати – це особливо важливо під час жорсткого режиму тренувань. Однак при варінні некруто ми хоч і додаємо в кілокалоріях, зате зберігаємо корисні речовини. У цьому способі приготування не можна варити продукт довше чотирьох хвилин.

Калорійність після смаження

Калорійність смаженого яйця багатьох цікавить тому, що не хочеться відмовлятися від такого звичного сніданку в період схуднення. На питання про калорійності після смаження можна дати тільки невтішний відповідь. Адже калорійність 1 шт підвищується приблизно до 110 кілокалорій, і це тільки в тому випадку, якщо не використовуються жири у смаженні. На 100 г – 241 Ккал.

Якщо ж смажити на олії тваринного або рослинного походження, калорійність підвищиться приблизно до 150-160 Ккал. На 100 грам – 241 кілокалорій. Точний показник буде залежати від того, наскільки багато жиру було використано. Вплив на фігуру збільшиться на 100%, тобто у два рази. Тому найчастіше в період схуднення смажені яйця повністю виключаються.

Допустимий варіант яєчні під час дієти – це використовувати для смаження тільки білкову частину продукту. Адже тут практично немає вуглеводів, а жири і зовсім відсутні.

У варіанті омлету без масла два курячих яйця дадуть 220 Ккал. Виключивши жовтки, ми отримали приблизно 90 Ккал. А ось від додаткових продуктів в омлеті, як-то овочі або м'ясо, краще відмовитися. У такому вигляді калорійність яєць може підвищитися навіть більш, ніж на 200%.

Білок і жовток

Білок яйця і його жовток містять різну кількість калорій. Тому в деяких дієтичних програмах радять їсти лише одну з двох складових. Зазвичай це білок – він найбільш корисний для побудови м'язів, не містить жирів і холестерину. Тому курячий білок у великій кількості вживають спортсмени, особливо культуристи.

Калорійність білка яйця дуже низька. Білкова частина практично не містить калорій, загальної енергії дає приблизно на 23 Ккал. З розрахунку на 0,1 кг – 44 кілокалорії. Тут є всі потрібні людському тілу амінокислоти і вітаміни групи В.

Калорійність жовтка курячого яйця – це приблизно 75% енергетичної цінності продукту.

Тут можна знайти у середньому 71 Ккал на штуку. Сто грам чистого жовтка – це цілих 352 кілокалорії. Крім того, жовток – справжній вітамінно-мінеральний комплекс. При цьому холестерин яєчного жовтка нешкідливий. Але висока жирність цієї частини продукту змушує контролювати її вживання. Особливо якщо стоїть мета схуднути/набрати м'язову масу.

Низька калорійність продукту і великий запас білків вигідно відрізняють курячі яйця. Тому їх часто їдять у великих кількостях, наприклад, при підготовці до змагань. Думки на тему того, скільки можна вживати цього продукту, різняться. Вам напевно доводилося чути від знайомих, що занадто багато білків, жирів та холестерину несуть організму шкоди. В цілому яйця можна вживати в наступних кількостях:

  • Якщо в організмі занадто високий показник холестерину, три штуки з жовтком сім днів – це максимум. У білках можна собі не відмовляти;
  • Коли з холестерином все в порядку, можна спокійно з'їдати з тижневого розрахунку – один продукт на добу.

Окрема розмова – якщо вам потрібна величезна кількість білка курячого яйця з повним виключенням жирів жовтка. В такому випадку доведеться перевищити допустимий максимум. І якщо ви не хочете нашкодити своєму організму, рекомендуємо поговорити з лікарями, особливо з дієтологом.

Перепелині яйця

Перепелині яйця по калорійності на 100 грам перевершують курячі – містять 168 Ккал. Але вони приблизно в п'ять разів менше за вагою, а отже, цінність одного перепелиного яєчка складе близько 18 Ккал. І щоб покрити яйце куряче у калорійності, потрібно з'їсти від 4 до 6 штук перепелиних. Найбільша частка жирів і калорій міститься в жовтках.

100 г перепелині яєчка в цілому дадуть 168 Ккал. Якщо порівнювати калорійність такої їжі за способом приготування, то можна виявити, що:

  • Вона не змінюється після варіння некруто;
  • Зменшується після варіння круто;
  • Зростає при смаженні без жирів;
  • Різко зростає при смаженні з жиром.

Читай також: