Калорійність апельсина

Апельсин – рослина у своєму роді унікальне. Рідкісний плід якогось дерева містить в собі стільки користі. Про це знали ще в стародавньому світі і вміло застосовували це знання для профілактики і лікування різних недуг. В Європу апельсин потрапив через Португалію. На континенті його відразу назвали "китайським яблуком" – переклад слова з нідерландської мови.

Склад

Наявність у складі фрукта великої концентрації вітаміну "С" вважається головною його перевагою перед більшістю фруктів. Для того щоб заповнити його добову норму – 80 мг, необхідно вжити 150 гр м'якоті. Таке співвідношення благотворно впливає на ендокринну і нервову системи, служить профілактикою захворювань серця, судин, сприяє травленню.

Вуглеводи, які також містяться під помаранчевої скоринкою у великому обсязі, забезпечують організм енергією.

Калорійність

При всіх корисних властивостей того чи іншого продукту, найбільш важливою характеристикою будь-якого з них є калорійність. Стежити за нею потрібно, всупереч розхожій думці, не тільки тим, хто дотримується дієти по схудненню. Добова норма БЖУ і калорій у кожної людини індивідуальна, в тій чи іншій мірі. Її дотримання – є корисною звичкою, яка дозволяє залишатися у формі, забезпечуючи при цьому організм необхідною енергією.

БЖУ використовується в літературі щодо здорового способу життя та дієтології, поєднання букв об'єднують найбільш часто вживані слова: білки, жири, вуглеводи.

Головною пам'яткою для обчислень повинна бути наступна: на етикетках будь-якого продукту вказана калорійність на 100 грам вмісту. Коль скоро, прийнято рішення активно поглинати апельсини, як джерело здоров'я, потрібно володіти інформацією про його калорійності.

Калорійність апельсина мінлива в залежності від того, в якому вигляді він вживається. Далеко не завжди це відбувається в його натуральному, природному вигляді. Під час може залишатися непоміченим навіть, потрібно уважно вивчати багатоскладові продукти на предмет того, які компоненти в них містяться.

У найбільш часто повторюваних варіантах апельсин може потрапити в організм у вигляді:

  • Свіжовичавленого соку;
  • Джему або варення;
  • Ефірної олії;
  • Газованого напою або алкоголю.

Кожен з варіантів має бути розглянуто індивідуально.

Очищений плід

Красива, приємна на дотик і освіжаюча м'якоть з точки зору енергоносія на перевірку виявляється малоефективною – всього 43 ккал на 100г. При середньо масі хорошого стиглого плоду 140-160 гр його калорійність не буде перевищувати 70 ккал.

Неочищений

Додасть цінності у цей показник цедра. Плюс 16 ккал. Не варто заради цього відкушувати і намагатися прожувати шматок ласощі разом з кіркою. Позитивного забарвлення смаковими відчуттями це не додасть.

Цедра апельсина знаходиться в складі багатьох продуктів і не тільки тих, що вживаються в їжу.

Наприклад: заспокійливі засоби, ароматичні свічки, засоби боротьби з комахами, які періодично проникають в житло. Основним інструментом на фронті боротьби з останнім явищем служить запах. Здається приємним для багатьох людей, він абсолютно не переноситься повзаючими.

У відсутність алергічної реакції на цю частину рослини, а фактично це окремий його орган, вживати її в їжу невеликими дозами, все ж можна, оскільки вона володіє безліччю позитивних властивостей:

  • Сприяє зменшенню набряклості;
  • Полегшує перебіг менструального циклу;
  • Позитивним чином впливає на роботу кровоносної системи, нормалізує рівень холестерину.

Загальна енергетична цінність "одягненого" плід апельсинового дерева – 75-90 ккал.

У вигляді рідини

Багато ввели склянку фрешу вранці в звичку. Це дозволяє покрити левову частку добової потреби організму в аскорбіновій кислоті, що відмінно позначиться на стані шкіри і суглобів. Медициною сік визнано ефективним при лікуванні, зокрема, недокрів'я. При цьому відсутній ризик одним залпом "з'їсти" велику квоту калорій і залишити себе без повноцінного харчування на день.

У соку менше калорій, ніж в апельсині – 35-40 на 100 гр.

Масло

Дуже корисний харчовий продукт. При цьому починається ушляхетнює дію на організм ще до попадання його в шлунок. Олія усуває запалення ясен і захищає їх від кровотеч. Симптоми розвитку захворювань порожнини рота, знайомі багатьом не з чуток. Добре позначається на нервовій і виводить системах організму.

Калорійність дуже висока, але це не той компонент, який їдять ложками. Допустиму індивідуальну порцію потрібно вираховувати з того розрахунку, що в 100 грамах міститься 890 ккал.

Джем, варення

У протиставлення до попереднього пункту, цього ласощі можна, по необережності, з'їсти багато. З такої форми апельсина також можна отримати багато корисного, але вона доступна не всім.

Зі зрозумілих причин не рекомендована людям, вага яких знаходиться або легко виходить за межі норми. Ну а ті, хто займається высчитыванием енергетичної цінності часто тримають його в холодильнику, швидше, для різноманітності, або як один з інгредієнтів дитячого раціону, ніж для власного споживання.

Продукт настільки різноманітний у своєму виконанні, в залежності від виробника і конкретного поєднання, що почерпнути достовірну інформацію можна тільки в кожному конкретному випадку з етикетки.

Денна норма

Спираючись на наявні знання про склад апельсина в тому чи іншому його вигляді, можна легко підрахувати добову норму споживання, в тому числі і в складі складних продуктів. Якщо позбутися калькуляції і привести цифри в середніх значеннях, то норма виглядає наступним чином:

  • У натуральному, природному вигляді – 3-4 стиглих плодів;
  • Сік – 300-400 мг;
  • Джем. Тільки людям не мають проблем з вагою. До 100 гр.

Читай також: