Хофитол

Хофитол – медичний препарат, дія якого спрямована на зниження азотемії, а також виведення з організму жовчі та сечі, зниження набряклості.

Склад і властивості

Препарат створений на базі активних речовин його основного інгредієнта – листя артишоку польового. Він має сечогінну і жовчогінну дію, сприяє нормалізації роботи печінки. Крім того, екстракт рослини сприяє зниженню холестерину та сечовини в організмі, впливає на синтез ліпідів і коензимів, що призводить у нормальний стан метаболізм організму.

У складі Хофитола присутні також супутні компоненти, що сприяють виведенню токсинів з організму, надають загальне, що зміцнює і поновлюючу дію на нирки і печінку. Таблетки Хофитола збагачені вітамінами групи В і інсуліном, завдяки чому їх вживання дозволяє привести в норму обмінні процеси.

Застосування препарату дозволяє ефективно очистити організм від солей важких металів і токсинів, нітратів і алкалоїдів.

Сумарний ефект, який досягається завдяки активній дії артишоку польового, не дає можливості у процесі тестування шляхом біологічного аналізу визначити кількість метаболітів в організмі.

Форма випуску:

 • Хофитол таблетки містять 200 мг активної речовини, вони виконані у формі зернятка бобового плоду, вони мають коричневу оболонку. Крім екстракту з листя рослини, таблетки містять додаткові інгредієнти: тальк і желатин, гуміарабік і кукурудзяний крохмаль, карнаубський віск і карбонат кальцію, магнію стеарат та ін.
 • Хофитол краплі виготовлені на основі тих же компонентів, які використовуються для виробництва таблеток, а в якості допоміжного компонента до складу крапель входить дистильована вода.
 • Хофитол сироп проводиться на спиртовій основі (використовується тиловый спирт), включає в мілілітр препарату 200 мг активної речовини, а також доповнено дистильованою водою і гліцеролом, спиртовим розчином цитрусового соку.

Інструкція по застосуванню

Максимальний ефект від вживання даного препарату досягається завдяки чіткому дотриманню схеми його застосування, призначеної лікарем, незалежно від того, до якої вікової категорії відноситься пацієнт, а також в якій формі це медикаментозне засіб показано йому до вживання.

Дозування

Дозування препарату призначається індивідуально, з урахуванням особливостей анамнезу пацієнта. Не рекомендується застосування Хофитола в таблетках хворими, які не досягли вісімнадцятирічного віку.

Як призначають Хофитол, в залежності від форми випуску:

 • Хофитол в таблетках призначають пацієнтам досягли 18 років із розрахунку маси тіла і особливостей анамнезу. Їх необхідно пити 1-3 рази на день. Тривалість курсу лікування – 3 тижні.
 • Сироп Хофитола призначають перорально по 5 мл тричі на день за півгодини перед вживанням їжі. Терапевтичний курс становить 3-4 тижні, але може бути продовжений лікарем, залежно від загального стану хворого. Слід підкреслити, що застосовувати препарат у вигляді сиропу необхідно, попередньо збовтавши суспензію.
 • Хофитол у формі крапель починають приймати единоразво по 30 крапель, поступово збільшуючи дозу, залежно від анамнезу хворого та його реакції організму на препарат. Скільки буде тривати курс лікування краплями – визначає лікуючий лікар, але він також повинен складати не менше двох тижнів.

Вагітним

Повністю натуральний активний компонент цього медикаментозного засобу унікальний за своїм впливом на організм в цілому, тому Хофитол показаний дітям та вагітним жінкам. На організм останніх цей препарат має ряд корисних впливів, що сприяють нормальному протіканню вагітності, підтримання організму матері і плода.

Хофитол сприяє:

 • Нормальному відтоку жовчі, який може бути утруднений в останньому триместрі за рахунок того, що істотно зростає розмір матки і її тиск на прилеглі органи.
 • Сечогінний ефект дозволяє безболісно позбутися від набряклості, не завдаючи шкоди плоду і матері.
 • Регенерація і відновлення роботи печінки. Препарат збагачений усіма вітамінами і мікроелементами, мінералами, що входять до складу листя основного компонента – артишоку польового, що дозволяє привести в норму обмін речовин в організмі майбутньої матері.
 • Застосування препарату сприяє детоксикації організму: ранній токсикоз, що супроводжується нудотою і блювотою, стає менш помітним або зникає зовсім, апетит у вагітної жінки покращується, зменшується зашлакованість організму (виводяться креатинины і сечовина).
 • До складу препарату входять флавоноїди і аскорбінова кислота, дія яких спрямована на захист організму від впливу нітроксильних і вільних радикалів.
 • Склад препарату дозволяє також очистити стінки кровоносних судин, нормалізувати кровообіг в матці і знизити рівень холестерину в організмі вагітної жінки.

Препарат призначають вагітним жінкам, якщо в їх анамнезі присутні такі діагнози, як: набряклість, пієлонефрит, гестоз, холецистит, бактеріурія, гепатит і захворювання жовчовивідних і желчеобразующих шляхів. Хофитол вагітними жінками приймається строго в тій формі випуску і в тій дозі, яка прописана лікуючим лікарем.

Дітям

У педіатрії Хофитол прописують хворим, в анамнезі яких є один з наступних діагнозів: гепатит (хронічний або гострий), грудничковая жовтянка, гепатоз або холецистит, ниркова недостатність або цироз печінки, дисфункція жовчовивідних органів і дискінезія, хронічна або гостра ниркова недостатність, високий ацетон, а також дерматологічні проблеми і деякі випадки отруєнь.

Препарат безпечний навіть для новонароджених дітей. Якщо суворо дотримуватися всіх приписів лікаря і дотримуватися дозування, то побічні дії від вживання цього лікарського засобу спостерігатися не будуть. Як правило, протипоказання до застосування препарату у новонароджених відсутні, вони, поряд з дозуванням, визначаються лікарем.

Дозування Хофитола дітям:

 • Немовлятам першого року життя, та дітям до шести років призначають краплі Хофитола з розрахунку 5 крапель препарату на 10 мл води. Застосовують 3 рази на добу до їжі;
 • Дітям від 6 до 12 років препарат показаний до застосування в таблетках, які приймають по одній три рази на добу перед прийомом їжі. У деяких випадках призначають Хофитол у вигляді сиропу або крапель. У такому вигляді препарат слід приймати за годину до вживання їжі;
 • Для дітей старше 12 років доза Хофитола збільшується до двох таблеток три рази на добу.

Можна збільшувати дозу препарату самостійно? Зрозуміло, збільшувати дозування застосування лікарського засобу слід тільки під контролем лікаря, оскільки необережне поводження з медикаментами може погіршити ситуацію. Незважаючи на те, що Хофитол – повністю натуральний препарат, що самолікування не бажано.

Для схуднення

Незважаючи на те, що багато пацієнти помічають зниження ваги після застосування Хофитола, використовувати його для схуднення в якості основного препарату не рекомендується. Схуднення досягається у пацієнта, який пив Хофитол за рахунок очищення організму від зашлакованості. Стінки кишечника і всього травного тракту очищаються, поживні речовини безперешкодно проникають в організм, збагачуючи його всіма необхідними мінералами, вітамінами та мікроелементами. Метаболічні процеси прискорюються, завдяки чому організм засвоює необхідну кількість корисних речовин, якісно позбавляючись від усього зайвого.

Взаємодія з медикаментами

У складі Хофитола міститься невелика кількість етанолу, у зв'язку з цим, не рекомендується вживання з цим препаратом таких лікарських засобів, які можуть спровокувати дисульфирамоподобную реакцію (викликати нудоту, запаморочення і блювоту, жар і почервоніння шкіри, тахікардію).

Хофитол не рекомендується приймати з такими препаратами, як:

 • Цефалоспоринові антибіотики (цефамандол, цефоперазон, латамоксеф);
 • Протигрибкові засоби (кетоконазол та інші);
 • Хлорамфенікол, прокарбазин, орнідазол, дисульфірам.

Що стосується лікарських препаратів, які пригнічують функцію центральної нервової системою, їх застосування необхідно здійснювати під суворим контролем лікаря.

Аналоги

 • Аллохол. Препарат-аналог, в основі якого лежать натуральні компоненти рослинного походження. Його вплив спрямований на виведення зайвої жовчі з організму та нормалізацію її освіти, стабілізацію функцій печінки та запобігання каменеутворення в желчеобразующих і жовчовивідних органах. Ціна препарату незначна, але він має ряд протипоказань.
 • Баликур. Аналог Хофитола, надає холеретичну дію на організм. Його головний інгредієнт – цинарин сприяє придушенню дисептических розладів, відновлення нормального функціонування желчеобразующих і жовчовивідних органів. Не рекомендується приймати пацієнтам, які не досягли 12 років.
 • Екстракт Артишок – аналог Хофитола, у виготовленні якого використовувалися виключно компоненти рослинного походження. Препарат призначають при всіх формах гепатитів і холециститів, дисфункції желчеобразующих і жовчовивідних органів, при деяких захворюваннях нирок та інтоксикації організму. Препарат побічних дій не впливає, але вживання в період вагітності і лактації рекомендується лише під контролем лікаря в стаціонарі.
 • Гепабель. Аналог Хофитола, випускається в таблетках і призначається при цирозах печінки, всіх формах гепатиту і нефритах, гострої ниркової недостатності та інтоксикації організму, хронічному холециститі. Ціна препарату варіюється, в залежності від регіону. Не рекомендується до застосування в період вагітності і лактації, а також протипоказаний хворим, що страждають гіпоглікемією і цукровий діабет.

Читай також: