Аплікатор Кузнєцова

Аплікатор Кузнєцова, еластичний килимок з закріпленими на ньому круглими або прямокутними шипастыми пластинками, таку конструкцію з користю для тіла використовували наші батьки ще 30 років тому при болях в спині і не тільки. Призначений для впливу на нервові закінчення і лікування таким чином багатьох захворювань. Аплікатор влаштований досить просто, але за десятки років свого існування вже довів свою ефективність і має дуже хороші відгуки.

Випускається аплікатор сьогодні в самих різних модифікаціях – це може бути класичний прямокутний килимок, ремінь з застібками, манжети різної ширини або валик, який зручно підкладати під шию.

Основа килимка може бути виконана з поліетилену або щільної тканини, а пластинки з шипами — з пластика. Рідше шипи роблять з гіпоалергенного металу. Останнім часом нерідко зустрічається аплікатор з подвійними шипами. Такі голчасті пластинки отримали назву "квітка сливи". Подвійні шипи діють на шкіру ніжніше, не травмуючи її, а працюють ефективніше, ніж класичний цільно загострений варіант.

Кому потрібен аплікатор

Активніше і успішніше всього він застосовується при остеохондрозі, але також корисний при різних розладах нервової системи, хворобах дихальних шляхів і органів травлення — коліки, гастрити і хронічний запор, і навіть лікує деякі статеві дисфункції.

Використовуючи аплікатор правильно і регулярно, можна досить швидко поліпшити сон, позбавитися від мігрені і депресивного настрою.

Ефективність від застосування цього голчастого масажера особливо помітна при лікуванні з його допомогою захворювань опорно-рухового апарату, радикулітах, остеохондрозі. Особливо помітний результат такої терапії при остеохондрозі шийного відділу хребта. Аплікатор Кузнєцова для шиї випускають у вигляді спеціального ролика, на яких також можна лежати. Успішно лікуються цим способом артрози, а також пошкодження м'язів і суглобів.

Аплікатор може стати помічником в лікуванні безпліддя і запалень матки, а в період вагітності сприяє нормалізації розвитку плода. Тільки вагітним застосовувати аплікатор можна строго з дозволу лікаря. Крім того, аплікатор успішно застосовують для лікування цукрового діабету, ожиріння, хвороб щитовидної залози, невритів і невралгії.

Як діє аплікатор

Під шкірою людини знаходиться безліч нервових закінчень, діючи на які теплом, електрострумом або механічно (в нашому випадку — голками), можна впливати також на той чи інший орган.

Цей принцип схожий мистецтва акупунктури стародавнього Китаю, змушує весь організм мобілізуватися для вирішення конкретно поставленої задачі. Вплив шипів аплікатора на нервові закінчення сприяє нормалізації поліпшенню кровопостачання м'язового корсета хребта і обмінних процесів в хрящах міжхребцевих дисків, кров починає активніше вступати до мозку і внутрішніх органів.

Голки дратують шкіру, капіляри в її верхніх шарах розширюються, до них приливає більше крові, в результаті чого після процедури на місцях, де накладався аплікатор, ще досить довго залишається приємне відчуття тепла. Поліпшення стану в результаті застосування аплікатора досягається завдяки комплексному впливу на організм в цілому і на місце накладення зокрема. По закінченні курсу лікування можна помітити такий ефект:

 • Больові відчуття зменшуються або зникають зовсім;
 • Нормалізується сон;
 • Підвищується витривалість;
 • Поліпшується емоційний стан;
 • Підвищується чутливість;
 • Прискорюється процес оновлення клітин;
 • Поліпшується рухливість мускулатури;
 • Налагоджується робота внутрішніх органів;
 • Підвищується тонус і еластичність шкіри;
 • У чоловіків налагоджується потенція.

На тлі розширення судин, поліпшення кровообігу і прискорення обмінних процесів в організмі прокидаються захисні механізми. Активізується виділення біологічно активних речовин, у тому числі опіоїдів, що сприяють зменшенню больових відчуттів.

Як застосовувати аплікатор

Інструкція до аппликатору проста: його притискають до частини тіла, яка потребує терапії. Аплікатор-манжет або ременя можна зафіксувати на певній ділянці тіла. На аплікатор-килимок або валик досить просто лягти. Для спини, зокрема при терапії остеохондрозу застосовується як раз останній спосіб. Килимок з шипами розташовують уздовж спини і лягають на нього. Якщо у пацієнта немає неприємних відчуттів, він може полежати на аплікаторі не менше півгодини. Після проведення процедури краще утриматися від перебування на протягах.

Якщо у пацієнта вдома в наявності є тільки аплікатор у вигляді килимка, купувати манжет або іншу модифікацію зовсім не обов'язково. Килимок досить еластичний щоб обернути його навколо руки або ноги, а зафіксувати його можна бинтом.

В умовах стаціонару часто використовують різні модифікації:

 • Для лікування попереково-крижового відділу зручний масажер-валик;
 • Для шийного – валик меншого розміру або неширокий ремінь із застібкою-липучкою;
 • Для грудного відділу хребта застосовують класичний килимок з шипами.

Крім усього іншого, сьогодні, виходячи з побажань пацієнта, можна вибрати килимок з різною довжиною шипів. Вони розрізняються за кольором основи і призначаються для пацієнтів з різним больовим порогом.

Протипоказання

Можливість з легкістю використовувати цей своєрідний голчастий масажер не виходячи з дому, є його безперечною перевагою. Однак і у аплікатора Кузнєцова є протипоказання. Не можна застосовувати у таких випадках:

 • Злоякісні новоутворення;
 • Епілепсія;
 • Алкоголізм і наркоманія;
 • Дерматологічні захворювання. Особливо у випадках, коли зумовлені захворюванням порушення шкірних покривів
 • Локалізуються в місцях передбачуваного впливу.
 • Будь-які захворювання у період загострення;
 • Слонность до кровотеч;
 • Рекомпенсированная легенева або серцева недостатність.

Окремо слід нагадати, що майбутнім мамам перед тим, як використовувати його необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем. Навіть якщо вони планують просто ставити на аплікатор стопи ніг на 5 хвилин в день або прикладати до хворої голові.

Ще одне протипоказання: не можна використовувати аплікатор безконтрольно. "Напрацьовані" роками гіподинамії і неправильного способу життя проблеми з хребтом, кишечником або нервами не зникнуть відразу, якщо спати на аплікаторі ніч безперервно. А ось до додаткових неприємностей подібна фанатичність може призвести досить швидко. Сильні пошкодження шкіри в місцях контакту з шипами аплікатора це найшкідливіші з них.

Читай також: